Opalaj się z głową!

Przebywanie na słońcu może być bardzo groźne dla ludzkiego organizmu. Niebezpieczne dla ludzi jest działanie promieniowania słonecznego. Problemem nie tylko są oparzenia, ale również to, że silne działanie promieniowania słonecznego może prowadzić do problemów ze skórą włącznie z takimi poważnymi schorzeniami jak nowotwory skóry. Z tego powodu trzeba bardzo rozsądnie korzystać z opalania się oraz przebywania na słońcu.

Jeśli chcemy się opalać wówczas trzeba skorzystać z odpowiednich produktów kosmetycznych, które mają na celu zabezpieczenie przed działaniem promieniowania słonecznego. Najbardziej popularnymi kosmetykami są kremy z filtrami UV, które pozwalają na zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni słonecznych i oparzeniami. Jednak nawet w przypadku zastosowania takich kremów warto ograniczać czas opalania się.
Jeśli opalamy się danego dnia wówczas oprócz określenia czasu opalania się, który nie powinien być nadmiernie długi warto również zadbać o to, by unikać wystawienia ciała na działanie promieni słonecznych w dalszej części dnia. W tym celu warto korzystać z czapek chroniących głowę a także z ubrań, które są przewiewne i pozwalają zabezpieczyć skórę przed działaniem silnego promieniowania.
Na rynku odzieżowym można obecnie korzystać z ubrań termoaktywnych, jak też innych materiałów, które pozwalają z jednej strony wygodnie użytkować ubranie na słońcu, czyli ograniczając pocenie się oraz nadmierne ogrzewanie się organizmu. Odpowiednie ubrania pozwalają zabezpieczyć ciało przed działaniem promieniowania słonecznego również na plażach.

Comments are closed.

Advertisement
  • Rodzaje nietrzymania moczu

    Opieka nad osobą starszą lub niepełnosprawną ruchowo wymaga niewątpliwie sporo uwagi, cierpliwości, ale też wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Przed opiekunem staje szereg wyzwań mających na celu zapewnienie podopiecznym pełnego komfortu, ale też łagodzenie dolegliwości związanych z wynikającymi z zaawansowanego wieku chorobami.
  • Dobre czapeczki ochronne dla niemowląt

    W przypadku niemowląt bardzo ważne jest, aby były one chronione przed wszelkimi czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na ich rozwój. Dlatego niemowlętom kupowane są bardzo wygodne ubranka i czapeczki ochronne. Lekarze zwracają uwagę na to, że ubranka przeznaczone dla niemowląt powinny być bardzo wygodne i pozwalać dzieciom na …
  • Postępowanie z cerą suchą

    Sucha skóra traci swoją elastyczność i sprawia, że osoba posiadająca taką skórę wygląda na przemęczoną, a nawet starszą niż jest w rzeczywistości. Jednak trzeba przyznać, że samo posiadanie cery suchej nie jest jeszcze powodem do niepokoju. Po prostu osoba posiadająca taką cerę musi dbać o jej nawilżenie bardziej …