Opalaj się z głową!

Przebywanie na słońcu może być bardzo groźne dla ludzkiego organizmu. Niebezpieczne dla ludzi jest działanie promieniowania słonecznego. Problemem nie tylko są oparzenia, ale również to, że silne działanie promieniowania słonecznego może prowadzić do problemów ze skórą włącznie z takimi poważnymi schorzeniami jak nowotwory skóry. Z tego powodu trzeba bardzo rozsądnie korzystać z opalania się oraz przebywania na słońcu.

Jeśli chcemy się opalać wówczas trzeba skorzystać z odpowiednich produktów kosmetycznych, które mają na celu zabezpieczenie przed działaniem promieniowania słonecznego. Najbardziej popularnymi kosmetykami są kremy z filtrami UV, które pozwalają na zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni słonecznych i oparzeniami. Jednak nawet w przypadku zastosowania takich kremów warto ograniczać czas opalania się.
Jeśli opalamy się danego dnia wówczas oprócz określenia czasu opalania się, który nie powinien być nadmiernie długi warto również zadbać o to, by unikać wystawienia ciała na działanie promieni słonecznych w dalszej części dnia. W tym celu warto korzystać z czapek chroniących głowę a także z ubrań, które są przewiewne i pozwalają zabezpieczyć skórę przed działaniem silnego promieniowania.
Na rynku odzieżowym można obecnie korzystać z ubrań termoaktywnych, jak też innych materiałów, które pozwalają z jednej strony wygodnie użytkować ubranie na słońcu, czyli ograniczając pocenie się oraz nadmierne ogrzewanie się organizmu. Odpowiednie ubrania pozwalają zabezpieczyć ciało przed działaniem promieniowania słonecznego również na plażach.

Comments are closed.

Advertisement
  • Półpasiec

    Jest to ostra wirusowa choroba zakaźna, którą wywołuje ten sam wirus odpowiedzialny za ospę wietrzną.Na półpasiec najczęściej chorują osoby dorosłe, a zachorowalność na półpaśca wzrasta wraz z wiekiem. Jest to choroba, która występuje u osób, które w przeszłości chorowały na ospę wietrzną i u których choroba powróciła w …
  • Bóle menstruacyjne

    Bóle menstruacyjne Bóle menstruacyjne są nieodłącznym elementem życia prawie wszystkich kobietKobiety, które miesiączkują co miesiąc odczuwają ten ból, który również nazywany jest bólem bolesnych miesiączekJest to najczęściej spotykany problem w ginekologiiKobiety w czasie pierwszych dni okresu odczuwają wielki dyskomfort oraz bólPrzede wszystkim bóle menstruacyjne objawiają się silnymi i …
  • oprogramowania dla przychodni

    Informatycy zajmujący się przygotowywaniem oprogramowania dla przychodni lekarskich starają się, aby dzięki niemu przychodnie mogły funkcjonować w bardzo sprawny i niezawodny sposób. Dlatego zapewniają one dostęp lekarzom do ważnych informacji na temat leków i najnowszych metod leczenia, a pacjentom ułatwiają przejście przez proces rejestracji do lekarza.