Czym są aparaty lingwalne?

aparat lingwalnyLeczenie wad zgryzu pozwala obecnie na stosowanie bardzo różnych metod dotyczących wykorzystanie aparatów ortodontycznych. Nowoczesne rozwiązania zarówno technologiczne jak też dotyczące materiałoznawstwa pozwala na wykonywanie aparatów znacznie bardziej efektywnych a jednocześnie takich, które zapewniają również większą estetykę dla osób, które aparatów używają, co bywa szczególnie ważne dla dorosłych pacjentów.

Jeśli chodzi o aparat lingwalny to jest to aparat, który może być usytuowany po wewnętrznej stronie łuku zębowego. Różnicą w stosunku do klasycznych aparatów jest przede wszystkim sposobów mocowania zamków. Są one przyklejane do zębów od strony języka, co sprawia, że taki aparat nie jest widoczny dla osób postronnych.

Względy estetyczne sprawiają, że niewidoczne aparaty ortodontyczne są coraz chętniej stosowane przez ortodontów u pacjentów u których wada zgryzu może być leczona przy wykorzystaniu tego rodzaju aparatu. Jednocześnie stosowane są różne aparaty lingwalne, które różnią się konstrukcją a co za tym idzie również ceną.

Aparat  jest realizowany najczęściej indywidualnie a także z wykorzystaniem różnych materiałów, z których wykonane są zamki w aparacie. Ma to wpływ na to jak się on kształtuje . Im lepszej jakości materiały są stosowane oraz im więcej trzeba przeprowadzić badań przy wykonywaniu aparatów zębowych, jak badania 3D, tym trzeba liczyć się z większymi kosztami wykonanie aparatu, które mogą przekraczać nawet dziesięć tysięcy złotych.

Więcej o aparatach lingwalnych znajdziesz na : https://www.tourmedica.pl/blog/niewidoczne-aparaty-ortodontyczne/

Comments are closed.

Advertisement
  • W Polsce brakuje specjalistów od rehabilitacji

    W ramach polskiej medycyny wiele zawodów nie jest właściwie obsadzonych. Jednym z problemów jest nierównomierność w zakresie płac oferowanych dla osób wykonujących poszczególne zawody medyczne. Z tego powodu wielu doświadczonych specjalistów, choćby związanych z rehabilitacją decyduje się na wyjazd zagraniczny i wykonywanie pracy za większe pieniądze. Z drugiej …
  • Rodzaje zleceń glazurniczych

    Glazurnicy zajmują się wykonywaniem różnego rodzaju zleceń. Podstawowe zlecenia glazurnicze obejmują wykładanie i naprawę płytek. Natomiast w skład dodatkowych usług glazurniczych może wchodzić montaż poszczególnych baterii łazienkowych, malowanie ścian i sprawdzanie poprawności działania instalacji sanitarnych.
  • Dobre czapeczki ochronne dla niemowląt

    W przypadku niemowląt bardzo ważne jest, aby były one chronione przed wszelkimi czynnikami, które mogą negatywnie wpływać na ich rozwój. Dlatego niemowlętom kupowane są bardzo wygodne ubranka i czapeczki ochronne. Lekarze zwracają uwagę na to, że ubranka przeznaczone dla niemowląt powinny być bardzo wygodne i pozwalać dzieciom na …