Domowe sposoby na ból brzucha

Kłucie w jelitach, wzdęcia i ból brzucha, wrażenie ucisku – z tego typu dolegliwościami spotkał się chyba każdy. Najczęściej są one wynikiem problemów z układem trawiennym, jak np, zatrucie pokarmowe, zarażenie wirusem atakującym jelita, albo po prostu spożyciem zbyt obfitego, czy ciężkostrawnego posiłku. Co robić, kiedy boli brzuch?

Zazwyczaj w takich sytuacjach sięgamy po dostępne w aptekach bez recepty środku przeciwbólowe. Na trawienie dobrze zadziała mięta, albo czarna herbata – należy je pić bez słodzenia i zanim wystygną. Oczywiście trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o ból brzucha, przyczyny dolegliwości mogą być różne i dlatego zioła wspomagające układ pokarmowy okażą się bezskuteczne np. w przypadku bólu związanego z menstruacją i w takiej sytuacji znacznie lepiej jest wybrać tabletkę przeciwbólową i zrobić na brzuch ciepły okład. Kłucie w brzuchu, wzdęcia, zaparcia, biegunki i uczucie „przelewania” mogą świadczyć o zespole jelita nadwrażliwego – ta choroba jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ nie wiąże się z żadnymi widocznymi zmianami w jelitach, a lekarz podczas diagnozy często opiera się na wywiadzie z pacjentem i wykluczeniu innych schorzeń dających podobne objawy.

Pamiętajmy, że aby skutecznie złagodzić bóle brzucha, należy usunąć przyczynę tej przypadłości. Warto więc zadać sobie pytanie: dlaczego boli mnie brzuch? (http://www.no-spa.pl/przyczyny_objawy.html) Ze zwykłą niestrawnością czy bólem miesiączkowym poradzimy sobie sami. Jeśli jednak ta dolegliwość trwa wiele dni i nie mija, warto udać się do lekarza.

Comments are closed.

Advertisement
  • Bóle zatok

    Najczęstszym objawem zapalenia zatok jest intensywny ból zatok. Ból ten zależy od miejsca, w którym doszło do zapalenia zatok. Ból zatok może pojawiać się w okolicach czoła, wówczas gdy uciskany jest obręb czołowych zatok. Wówczas świadczy to, iż w stanie zapalnym znajdują się zatoki czołowe. Poza tym zapalenie …
  • Objawy chorobowe ze strony wątroby

    Każda osoba dobrze wie, czym jest ból brzucha. Trudno bowiem znaleźć taką osobę, która chociaż raz w życiu nie cierpiałaby na ból brzucha. Wiele osób wie także, jak bardzo potrafi boleć wątroba. Mówią one, że objawy chorej wątroby polegają na występowaniu silnego bólu oraz ogólnego dyskomfortu trawiennego.
  • Półpasiec

    Jest to ostra wirusowa choroba zakaźna, którą wywołuje ten sam wirus odpowiedzialny za ospę wietrzną.Na półpasiec najczęściej chorują osoby dorosłe, a zachorowalność na półpaśca wzrasta wraz z wiekiem. Jest to choroba, która występuje u osób, które w przeszłości chorowały na ospę wietrzną i u których choroba powróciła w …